A következő oldal a nyugalom és a közízlés megzavarására alkalmas!
Böngészését kizárólag:
látogatóknak ajánljuk!
Ennek tudatában:

A new photo album with 134 historic images at deluxe size by Dust to Digital. A book with lots of found images. Among those aren’t photos of Bill Hayley, Elvis Presley or any usual person, but there’re ordinary, nameless men, women, and children. Most of the people in the photos wouldn’t have heard of rock’n’roll, much less thought of themselves as rock’n’roll progenitors. Instead, the images capture the gangly musicians, the giddy dancers, and the drunken antics found in smalltown America from the 1930s to the 1960s and beyond. All the musical genres that influenced what we know of as “rock” are represented: everything from jump blues and gospel to boogie woogie and Western swing.
The author, Jim Linderman says: “We have this notion that rock’n’roll started in Memphis in 1955, and it really didn’t. Bob Wills was playing in the ’30s and ’40s in Oklahoma, and Chuck Berry modeled Maybellene on a Bob Wills song. The roots of rock go back a lot further than we realize. It came from the church, from vaudeville, from the music played in after-hours clubs, from juke joints. The whole point was pretty much to get together, get drunk, and get laid. That’s the real history of rock ’n’ roll.”

As Muddy Waters said, “The blues had a baby and they called it it Rock and Roll.”


Csak a buzik basznak nőkkel
Az 1980-ban ipari zenekarként indult, majd sajátos átdolgozásairól (Queen, Rolling Stones, Beatles stb.) elhíresült szlovén Laibach április 9.-én mutatja be Budapesten Spectre című új, feldolgozás mentes lemezét.

Talán a világ első olyan koncertbeszámolóját olvasod, ami egy még egy le sem zajlott eseményről szól. Ráadásul a szerző el sem fog rá menni. És a lényeg az: miért nem?
Mert tavaly sem volt. Azért nem, mert „ebben a gondosan megtervezett, minden felesleges hangot és mozdulatot kerülő munkafolyamatban az egyetlen spontán elem, és számomra a koncert csúcspontja, Az ásítás volt. Egyik szám közben két strófa között az énekes ásított egyet! Pont úgy, mint aki 30 éve ugyanoda jár dolgozni, bár közben a gőzkalapács mellől a digitális ketyeréket összeszerelő üzem futószalagja mellé került.” (Idézet a 2010-es koncertbeszámolóból.)
Meg azért sem megyek, mert az új lemez felemás, azaz laibachi mércével szar. Néhány jó szám, néhány amiből lehetne jó, de a többség egyszerűen végighallgathatatlan. Egyrészt sikerült beépíteniük zenéjükbe azt a hangzást, ami elviselhetetlen a mai pop zenében, másrészt a lemez úgy hosszú és unalmas (bónusz számok nélkül 47 perc), hogy igyekeztek azt változatossá tenni.
De szerencsére az új számokat gyorsan lezavarják, és jön, amiért a többség megy, a szokásos Laibach slágerparádé. Unalomig ismert, de mindig jó hallgatni számok felújított változatai. Némelyikre alig lehet ráismerni, és persze az eredeti verziók sokkal jobbak. És felmerül a kérdés: ugyan miben különbözik a Laibach bármelyik újra összeállt híres rock zenekartól? Persze sok mindenben, de a látszat a valóság.
A közönség egy része azért jön, mert azt olvasta, hogy avantgárd, pop-art vagy mitt’om én milyen modern művészeti produkció, más részük meg azért, mert sikk, s nekik csalódniuk kell, mert „nem is olyan jó csaj az énekesnő.” Hol vannak már a régi szép idők, amikor félreértésből skinheadek is jöttek!
Visszatekintve: előző lemezük, az Iron Sky című bugyuta sci-fi-hez készített zene, a filmhez talán méltó, viszont egy hallgatás után ment a kukába. A himnuszokat laibachosító 2006-os Volk inkább érdekes, mint izgalmas. A Bach műveket pontosan feldolgozó Laibachkunstderfuge helyett az eredetiek ajánlottak. A 2003-as WAT az utolsó épkézláb lemez.
Ez a zenekar el van baszva. Kár értük.
*
Aki a valamikor volt Laibach-hoz hasonlítható produkcíót kíván látni:
RATZINGER > Fényfehér (Ápolók, Büdösök, Digép) új programja:
digitális inkvizició két fejre és négy kézre
?ALOS > az olasz extreme experimental metal duo, az OvO gitárosa egyedül
mondjátok meg szergejnek
porondmestert vermelnek
„Hooky has seemingly been the only constant in my life” – Pete Mazza v/g

Absolute home made garage rock and roll by Jacques Le Coque. Essence of their second album Hooky:
Home Heart Blues
Ruler Of My Heart Just Last Night Stay With Me
Don’t Wanna Fight, I’m Gold, Dead & Gone
Here’s My Own Wizard Stuff, Can’t Keep Away
Pass It Around, Get it here:
or buy a cassette from King Pizza Records (US), and „skip school, ditch work, and come play hooky with us!”
Some people say: it’s Howlin’ Wolf with Venom, others say: just like The Stooges, Dead Kennedys or AC/DC.
„We’re just playing blues. Robert Johnson sold his soul to the devil at the cross of road 61 and 45 in Clarksdale. We have contracted with him at the corner of Fleminginkatu and Vaasankatu in Helsinki. We’re in Robert’s league.” As guitarist Robert Johnson made the biggest impression on blues music.

RNR666: When, where and WHY did BM6 form?
Yukka (g/v): Black Magic Six was found 2006, but we count our birthday form the first gig 14.2.2007 in Chemnitz.
Why we put up the band?
Maybe we were just bored, hehehe.
I heard originally a lot more people were going to play in the band. Would the band’s name really have been J- Tan & the Black Magic Six? And so would there have been seven of you in the band? How did you finally become a duo?
That´s true. Originally we had some dudes from Damn Seagulls, The Mutants and Disgrace playing in rehearsals, but pretty soon we realized non of these guys came to rehearsals. Then there was just me and Japandeer in rehearsal room. I went to local music store and bought distortion pedal and octabass pedal and the sound of BM6 was there.
Jukka, what’s the deal with your other band, the Disgrace? I found an issue of the Hungarian Metal Hammer zine from 91 or 92, and they were already writing about you! (They also wrote about Japa’s old band’s – Sweetheart – demo at about the same time)
Well, I started playing heavy metal when I was kid late 80s. We played grindcore & death metal couple of years and got bored pretty soon. We started to play straight punkrock until last year. The band ceased all activities January 2015.
This is the seventh time you are visiting Hungary, and you are playing here since your first album. How did you get to know people here?
We were counting sixth time, but you are probably right, ´cos we are old sods and it´s hard to remember what happened yesterday. The basic reason for our tourin’ was Myspace. When we put our music there 2006-2007 we got shit loads of response all over the world – also Pali from Hungary. People asked us to play all over the world, so we did – and still do that, even though Myspace is pretty dead.
What is the first thing that comes to your mind about Hungary? If I am not mistaken, besides Budapest you also played in Debrecen, Szolnok and Miskolc.
We haven´t played Debrecen yet, but gonna do that this Friday. First thing coming my mind from Hungary is the venue in Miskolc and how the guys did the load into the venue. It was in basement, there was a window about three meters high from the floor – and this tall guy took shaky ladder, and guys upstairs gave him big Marshall cabinets thru window – and this dude single handed took Marshalls in his lap, on shaky ladder and took them down one by one. That was scary shit…
You know Hungary pretty well (besides the region west of the Danube). How were these gigs outside of the capital?
Loved to play in Szolnok and Miskolc. Especially Tomi Pub from Szolnok is always in our hearts. Friendly people, good atmosphere, drunk and having a hell of a party!
You have a song called “Imre you are a punk’”about Imre Antal (RIP), the unforgettable Hungarian TV personality. What is the story behind this – how does a Finnish band know about Imre Antal?
Dope Calypsoval, Experimental Tropic Blues-zal, meg valami hülyével aki interjú közben, lányos zavarában rákönyököl a laptop kisjack aljzatára:
Tehetnénk fel a kérdést, a KDNP kezdeményezésére tető alá hozott vasárnapi boltbezárások kapcsán. És tényleg, miért csupán a vasárnapjainkat szeretné keresztyénydemokrata mederbe terelni ez a Fidesz seggére nőtt parazita ikertestvérke? Lássuk tehát: melyik napon, mit lenne érdemes betiltani, vagy éppen kötelezővé tenni!

HÉTFŐ
Nem kérdés, ha hétfő, akkor nuku tévé: mint régen. Tudjuk jól, hogy nem minden volt átkos az átkosban: a III/III-as ügyosztály aktáit a mai napig foggal körömmel védjük, Pozsgay elvtárs még 2015-ben is államilag támogatott a közép-európai népek szabadságáért meghozott áldozatok és teljesítmények elismerésére szolgáló díjat érdemel, ne gondoljuk tehát, hogy bárki bármiről lemarad ha ezentúl hétfőnként újra, központilag szüneteltetnék az adást minden magyar háztartásban, az M1-től, a JimJam-en át, az összes pornócsatornáig!
KEDD
„Holnaputánkiskedden” – tartja a régi mondás, ami röviden annyit tesz, hogy „soha”, vagy „fityisz”, esetleg nemes egyszerüséggel: „lufaszt”. A furmányos magyar ész- és szójárást pedig mi másra használhatná népünk ódon értékeinek bősz őrzője, mint arra, amire való? Legyen a kedd az ellenzék-kussoltató napunk! – Tudod mikor magyarázzál nekem liberális értékrendről, meg a lilaködös fékekről, ellensúlyokról és a többi buziságról?! Hát majd holnaputánkisKEDDEN! – fogalmazhatja meg gránitszilárdságú elveit minden tisztességes KDNP-szavazó: teljes joggal! Keddenként nem csak hogy nem kéne általános kormánykritikát megfogalmazni akár kocsmában, akár a Parlamentben, de a hírekbe se kerüljön be semminemű, alantas ellenzéki gondolat. Helyette kerüljön Magyarlobogó minden közintézmény kapuja fölé, a napot egy közös Himnusz éneklés nyissa, az általános- és középiskolákban pedig tartsanak három (plusz egy ráadás) egymást követő tanórát Alaptörvényismeretek néven.
SZERDA
Ez bizony egy küzdelmes nap. A német Mittwoch és az orosz среда egyaránt azt jelenti: a hét közepe. Harcaink derekán, a csüggedést és az elcsigázottságot ellensúlyozandó tehetne határozott lépéseket a Semjén-párt. Tudjuk jól, hogy félúton feladni a legkönnyebb és a legbecstelenebb dolog is egyben, de a tisztességes magyar ember azzal is tisztában van, hogy teher alatt nő a pálma, ezért javasoljuk a szerdánkénti, kötelező jellegű 16 órás munkanap bevezetését: tartson a szerda reggel 8-tól éjfélig! Így pedig nem csak az össznépi erőfeszítés felemelő élményével ajándékozhatjuk meg polgártásainkat, de a vasárnaponkénti kötelező pihenőnap okozta kiesést is ellensúlyozhatjuk pikk-pakk.
CSÜTÖRTÖK
Sötét, emlékeket idéz bennünk, Magyarokban ez a nap: 1929. október 24-én, a „fekete csütörtökön” – mindmáig tisztázatlan okokból kifolyólag – a New York-i tőzsdén eladási láz tört ki, a részvények árfolyama hihetetlen mértékben zuhanni kezdett, ami pedig ezután következett, az már történelem. Egy biztos: ha valaki, akkor a KDNP testületileg kell, hogy szembeszálljon a nemzetközi karvalytőke kénye-kedvével. El nem felejthetjük, hogy milyen pokoli tanúságokkal szolgálhat egy gyanútlan csütörtök, ezért a legjobb, ha a hét negyedik napján bank, tőzsde, brókercég és befektetőház (pláne!) nem nyithat ki, de még banki tranzakciót se teljesítenek pénzintézetek csütörtökönként: Makótól Putnokig, Záhonytól Sopronkőhidáig.
PÉNTEK, SZOMBAT
Egyetlen tisztességes keresztény magyar embernek sem kell bizonygatni, hogy összenő ami összetartozik, vagyis, a péntek és a szombat a Sátán bő, negyvennyolc órás ünnepe, sőt: orgiája. Nem kérdés tehát hogy péntek napkeltétől vasárnap napkeltéig se kocsma, se romkocsma, se diszkó, se bármilyen szórakoztatóipari egység ki ne nyisson! A csendrendeletet kibővíteni nem kell félnetek jó lesz – közösségi és magántivornyák: kuss legyen! A kétnapos alkoholtilalmat kiválóan egészíthetné ki és egyidejüleg a drogfogyasztás problémáját is egycsapásra megoldaná egy olyan törvénymódosítás, ami a péntek-szombati kábítószerélvezőket életfogytiglani börtönbüntetéssel súlytaná.
VASÁRNAP

A szavazás eredménye egy kijelzőn az Országgyűlés plenáris ülésén 2014. december 15-én, miután a parlament 119 igen szavazattal, 40 nem ellenében, 25 tartózkodás mellett elfogadta a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) szabad vasárnap néven ismert javaslatát.
Defekt Dudes present
Billy Jeans (g/v): It’s not always easy to identify an artist who’s on your level:

Billy Jeans: I’m excited about the band we’re touring with in Europe, who I’ve never met. A dude who was a fan of Mean Jeans gave me a cassette tape in Chicago of a band that he likes, not that he’s associated with. They’re called Nancy. It’s a two-piece, kind of Ramones-y but total rock ‘n roll band. I asked them, I’ve never met them, but I asked them if they wanted to go to Europe with us, so in mid-March we’re going to Europe with those dudes:
a Green Day with Hüsker Dü
postpunky
If you like The Marked Men, White Wires, Ramones, Jay Reatard, Mind Spiders, NoBunny, Spits or Wavves you must go there! Facebook event Full Billy Jeans interview

1. Another Lie 2. The Past, the Present and the Future of True Heavy Metal pt.1 3. Suck the Poison Out 4. I Hate People 5. Beaver Killer 6. Homerun 7. Down by the Water 8. Kyllikki Saaren Murha 9. Total Dunkelheit 10. Huda 11. Doomsday Bound 12. The Past, the Present and the Future of True Heavy Metal pt.2
SHOWS IN HUNGARY THIS MARCH
26. BUDAPEST 27.DEBRECEN 28. SZOLNOK

Peculiar experimental tropical music from electro-noise tunes to danceable pop
melodies by Helado Negro. Son of Ecuadorian immigrants,
who has grown in the Latin-American bustle of South-Florida.
His interest was arouse by the sounds of tropical nature and environment:
subwoofers in the cars, howling music of portable stereos,
uproars of night parties and more.
He looks on every device as musical instruments.
Ojos Que No Ven
from their new album Double Youth on Asthmatic Kitty Records (US)