Figyelj már Csühes, neked amúgy, mik a kedvenc noise-rock duóid?

– IN –

((( TWO  lightning-bolt  ONE )))

((( LIGHTNING BOLT )))

Talán ők a kedvenceim a noise-rock duok közül. Dob/ének és basszusgitár (egy bendzsóhúrral kiegészítve a magas hangok végett) plusz egy kisszőnyegnyi ilyen-olyan pedál. Tíz éve volt szerencsém végigküzdenem egy londoni koncertjüket, mai napig nem értem hogy nem sodortuk el a közönség között játszó két zenészt, pedig voltunk vagy kétszázan. Állatok voltak! Fura amit játszanak, ahogy észrevettem simán bejön a zajzenékért lelkesedőknek és mondjuk a hagyományos kemény metál zenéket kedvelőknek is. Egy elvont hangjáték szerű valamire simán ráengednek egy grind core-osan röfögő riffet egy kis blast beat -el megtámogatva, hogy aztán az egész szétessen és átmenjen valami húzós témába öt másodpercig, aztán ismét darabokra hulljon.

((( RUINS )))

Tatsuya Yoshida (dob) még 1985-ben alapította a Ruins-t és, ha jól tudom, valamilyen formában még mindig működik a dolog. 2010-ben Ruins Alone néven az A38-on is fellépett szólóban, az tuti. Na, de a klasszik Ruins az Basszus meg dob, Yoshida meg vinnyog, szűköl, meg ami éppen eszébe jut. Zeneileg pedig minden ami a csövön kifér: funk, prog-rock, Zappa és mindenféle keményebb dolgok is. Fogjuk rá, hogy avant-garde, oszt abból nagy baj nem lehet.

((( SABOT )))
Akikről egyből itt egy miskolci felvétel 2011-ből:

A Sabot-ot 1988-ban San Francisco- ban alapította Chris (basszus) és Hilary (dob), azóta aktívak, megállás nélkül tournéznak. A ’90- es évek legelején áttették székhelyüket Csehországba, Tábor városába, ahol egy régi malom épületében rendeztek be anarchista/DIY tanyát. Érdekes módon zenéjük könnyen befogadható (főleg koncerten) pedig tele van egész váratlan váltásokkal és franc se tudja hány hanyados ritmusokkal, mondjuk ezeket Hilary olyan lazán és punkosan üti, hogy magától értetődő az egész.

((( OvO )))
Videó a 2007-es budapest szeánszról:

A másik nagy kedvenc az olasz dob/gitár kettős az OvO. Háromszor játszottak már RNR666 szervezésben Budapesten, nekem ők lemezről- lemezre, koncertről- koncertre egyre jobban tetszenek, mindig változnak egy kicsit, előnyükre. Mindig valami pogány szertartás, ördögűzés repdeső démonok, mélytengeri szörnyek képei vannak a szemem előtt ha OvO szól. Koncerten erre vizuálisan is rásegít a két zenész, csukja, földet söprő rémtincsek (komolyan ezt a „rémtincset” használta az IPM egy Bob Marley- vel foglalkozó cikkében nyolcvanvalahányban), arcfestés, stb. Ja meg persze az ének! Amiről könnyen Diamanda Galás démonasszony juthat eszünkbe.

((( LES SPRITZ )))

Két kibaszott mániákus energiabomba, egyik gitáron a másik meg egy leszakadt kis dobszerkón ereszti le az energiáit esténként (lehetőleg mindig más-más városban), hogy szét ne robbanjon. Ha a szicíliai fiúkra gondolok, valahogy ez ugrik be egyből. A budapesti buli után jól rátapintott valaki mellettem: „Durva volt, bazdmeg, Lightning Bolt gitárral.” JESZ!

((( DAIKIRI )))

Franciaország, Metz városa, na onnan mindig érdekes zenék jönnek. Amikor először hallgattam őket egyből a japán Melt Banana jutott az eszembe, gondolom a gyors tempó, a sok váltás és az énekes/basszista fasza, elbaszott magas hangja miatt (ami külön fasza, hogy kinézetre pont az ellentétét gondolná az ember, mondjuk valami stoneres szét cigizett, szétivott mormogást.) Ja, ami érdekes lehet az, hogy a dobosnak van egy másik bandája, a Myster Möbius ahol a Másfél basszusgitárosával zenél. Új albumuk nemrég jelent meg és kurvajó!

A Szörny Hatszor, avagy a Klaus Legal agyának hat zenekara

Összegyűjtögettük a Klaus Legal egyetlen tagjának, Pavelnek, a Klaus Legal előtti bandáit szépen egy csokorba, kizárólag megrögzött zeneguberálóknak!

Egyik# Death To Pigs
Pavel már nem tagja a csapatnak, de legtöbben ebből a zenekarból ismerhetik:

…sokáig itt gitározott. Arab On Radar/Jesus Lizard szerű minőségi noise rock.

Másik# Hallux Valgus
Brutál noise punk-duo, nó kecmec! Egy riff tologatva végig egy kíméletlen ritmus kitartva a végsőkig, oszt csá.

A dobos nem más mint a Gaffer Records főnöke (a Gaffer kábé olyan jó kiadó mint a Load vagy a Skin Graft az USA-ban!)

Harmadik# La Race

Frusztrált, nihilista, erőszakos, rendkívül ocsmány noise punk a Headwar egykori gitárosával és másokkal.

Negyedik# Judas Donneger
Ősipari szinti/dobgép gitár duo.

Néha emlékeztet a szintén kelet-francia Ich Bin-re, de lehet, csak az ének miatt.

Aztán az RNR666 színpadon is megfordult The Dreams is beugrik, de Dr Kondor korai dolgai, vagy a lett ZGA zenekar is (a gitár miatt).

Kibaszott jó!

Ötödik# Dalida
Közös project a Daikiri két tagjával (dob/basszus) Pavel gitározik. Folytogató, monoton no wave, két hosszú dal a lemezen. Az A-oldalon lévő a miskolci Hínár (ex-Kérdőjel) új számához hasonlít a B-oldalon található pedig spirális felépítésű, de nem felemel, hanem belenyom a földbe.

HatHatHatodik# Klaus Legal & Les Spritz
Közös project a szicíliai noise rock-duoval…

…meglátjuk milyen lesz koncerten!!!!!!

Nem kérdés, hogy elmész a MELVINS koncertjére

Nem az a kérdés, hogy kire volt hatással a Melvins, hanem inkább az, hogy kire nem. Rám mondjuk mérsékelten, de azért biztosan ott leszek vasárnap a Melvins második budapesti buliján (Buzzékat ezúttal a Big Business két tagja fogja kiegészíteni, nem pedig Paul Leary és JD Pinkus a Butthole surfersből)!

Szeretni a Melvins proto-stoner-noise stílusa Kurt Cobainnel egy közönségbe tesz, valódi zenebuzi alapfok felvarró a farmerdzsekidre, pacsi rengeteg csúnya, de szellemes, igazi jófej haverral. Oké, ez gusztustalanul hangzik, de ettől még vasárnap tényleg lesz Melvins koncert és nem is kérdés, hogy érdemes-e elmenni rá. Íme 4 további nyomós, de nem teljesen kézenfekvő ok:

1. Vasárnap mégis mi mást lehetne csinálni? Próbálgatni a hajad a tükör előtt, hogy megáll-e úgy, mint Buzz Osborne-nak? Hát biztosan nem fog.  Ő King Buzzo.

2. Fantasztikus idő várható, 20 celsius fok körüli csúcshőmérséklettel, üdítő záporokkal.  ITT tudod visszaigazolni / lementeni az eseményt.

3. Nem mentél el a Szigetre, mert túl drága, nem érdekelnek a headlinerek és különben is azt mondtad, hogy jobban szereted a klubkoncerteket. Itt a kiváló alkalom! Ráadásul ha jegyet váltasz, akkor azt a kínos közhelyet is segítesz megdönteni, hogy a magyarok csak Parov Stelarra, meg hasonló szarokra ad ki pénzt. Legközelebb talán majd a te kedvenc zenekarodat meri leszervezni valaki Budapestre.

4. Fantasztikus társaság várható, vajon befér mindenki…?

Ezt csak így utoljára számozás nélkül teszem ide, de ebből a videóból kiderül, hogy Buzz Osborne és Dale Crover is minimum viccesebb figura a híres Jello Biafranál:

https://www.youtube.com/watch?v=VgTxuOBerOY

 

VEDD MEG A 121. RNR666 BULI HIVATALOS PÓLÓJÁT!

És támogasd a fellépő zenekarokat,
vagyis a Klaus Legal-t, a Les Spritz-et és a Halalnihil-t!

12028857_10206439695383693_3703202571155860528_o

Tehát, amennyiben október 29. délig leadod a rendelésedet, akkor a buliban már át is veheted 4000 forintért a saját, Klaus Legal+Les Spritz+Halalnihil pólódat, amelyet Tóth Emese barátunk dizájnja díszít és amelynek anyagköltségen felüli ára a zenekarok tiszteletdíját képezi (a pontosság kedvéért: kb. annyival többel járulsz hozzá a bulihoz, mintha két jegyet vennél, de így még egy pólót is hazavihetsz)! Igen, jól látod: nem kell előre fizetned érte, tehát ez egy totál bizalmi dolog – de, ha megrendeled, akkor vedd is meg, különben a nyakunkon marad a már legyártott póló, neked pedig rossz lesz a lelkiismereted. Viszont ha rendelsz, értejössz és fizetsz, akkor már aznap este a város legfaszább pólójában hányhatod végig az éjszakát!
És hogy mindez miért jó?

– mert így a Te segítségeddel lépnek fel a bandák
– mert mi, szervezők így nyugodtabban alszunk a buli előtt
– mert RNR666 pólót hordani vagány dolog

Amire a (sok-sok mosást kiálló) mintát kapod, az nem más, mint egy Gildan márkájú, finom szövésű 100% (185 g/m² vastagságú) pamutból készült, környakas póló, enyhén szűk ujjakkal.

polomeret

Érdeklődésedet IDEVÁRJUK privátüzenet formájában!

feelgood hits of the day – ALL THE CHEENA MONEY CAN BUY

cheena

Cheena is an allstar band, no question. It involves people from Crazy Spirit, Hank Wood and the Hammerheads and Dawn of humans. Ooooohh..

 

So, you can guess that Cheena is making very fine noisy primitve garage punk music. And it’s hardly possible to say anything else about them…

 

Go check it out for  yourselves and order a tape from Lo-Fi Lo-Life Records, Leipzig.

 

[bandcamp width=100% height=120 album=1665592615 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false artwork=small]

2015 szept 15. napi mottónk:

Trágár János epigrammája

minden román tudora / kiszáradt a csutora

VIDEO PREMIER: WARMDUSCHER – THE HONEST WOMAN

Mint azt tudjuk, a FAT WHITE FAMILY már annyira pop, hogy annak hallgatását, már csak a legmegátalkodottabb rajongói vállalják fel, de szerencsére, ezt Fat white-ék is jól tudják, ezért, egyfajta, „kijáratot nyitva a föld alá” létrehozták a WARMDUSCHER-t, amelynek egyre faszább klipeket csinálnak,
most pl. ezt itt:

Hétvégén az ember, seggmániás képregényrajzolóról szóló filmet néz

Ha azt hiszed, hogy nem tudod ki az a ROBERT CRUMB, akkor szólok: dehogynem tudod. Ő az a zseniális képregényrajzoló, aki nem csak a blues zene (h)őseit rajzolta végig, de csodálatos formába volt képes önteni a beteg szexuális fantáziáit is, megalkotta nekünk Fritzet a macskát és az ő kilenc életét és nem utolsó sorban olyan művészek nevezik őt példaképüknek, mint mondjuk, a Stark Atti, a Húrkúrókból.
Ez a film pedig, magáról Crumbról szól, David Lynch ajánlásával:

2015 szept 01. napi mottónk:

Trágár János epigrammája


wes cravennek / deszka rendel

2015 aug 17. napi mottónk:

Trágár János epigrammája

paskainak csuhája

megyen mán a kukába


© Copyright 2013-2026 RNR666.