Céh ‘Youth is Impossible’

tumblr_static_adyiru5egpskkkc4s0sggwwo4

Two fine young Hungarian craftsmen have just came up with a damn noisy DIY record called Youth is Impossible and you’ll love it if you have some Anger to release. Céh is a wild new sonic experiment from Gabor Kovacs from derTanz and Raymond Kiss and it’s coming straight out of the Brain Fatigue brand –  a recently founded virtual shelter home for crazy visual, sonic and verbal art.

When I asked if Brain fatigue is a label, a magazine or… simply an attitude, Gabor told me that it’s probably more like a platform. OK, might have been a stupid question from me! But nevertheless, these guys are building a sick sick emporium, watch out!

 

[bandcamp width=350 height=470 album=489640390 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false]

2015 aug 10. napi mottónk:

Trágár János epigrammája

czeizel endre / megy verembe

SONIC JESUS is the name of the new… neo-psychedelia, I guess

 

https://soundcloud.com/fuzz-club-records/b1-dead

This is Sonic Jesus from Doganella Di Ninfa, Lazio, Italy.

And these are three (otherwise) great bands to which they are teaching a serious lesson:

  • -Wooden Shjips
  • -Crystal Stilts
  • -The Black Angels

hangjézusWake up, men. Psychedelic rock is not about counting people down to sleep or merely jerking off with a musical instrument.

 

How about making a super trippy double album instead…?

 

Like the long-awaited debut, Neither Virtue Nor Anger by Sonic Jesus (released by Fuzz Club Records in April, 2015)

 

 

Stream the new album from Finland’s THE ACHTUNGS

achtungsThe Achtungs are back and … yes, they are still full of hate. As reticent frontman Joni Ekman said in a recent interview  I’d rather make a song called „Dogshit” than a song called „Song About My Feelings” – sounds promising, right?

The album has been released by Going Underground Records 02 June, 2015 and there are still some copies available. I think we should invite these bastards to destroy a Budapest stage very soon!

[bandcamp width=350 height=786 album=592947647 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5]

 

Stream the new DIGITAL LEATHER album

PHOTO DIGITAL LEATHER

Released by FDH records Philadelphia 23 June, 2015

SOLD OUT already coz the sounds are sweet

[bandcamp width=350 height=470 album=3176440244 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false]

 

Lost & Found & Paulaised

11823829_10153354407595862_851460236_n

„A secret person got some songs that he doesnt like and he’s not going to use so i’m recycling them. So, I found them like a lost tape.”
– ennyit árult el új, egyszemélyes formációjáról, az ALFA SUSPIRIA-ról, Paula, a J.C. SATAN zenekar énekesnője.

Lemmy és Tom Araya közösen, egy némafilmben!

Pár hete adtunk hírt a készülő „leghangosabb némafilmről”, amelyben olyan csudapofák fognak szerepelni, mint Grace Jones, Henry Rollins és Iggy Pop.

Na, a legújabb hírek szerint, csatlakozott még pár senkiházi a produkcióhoz! Bővebben ITT olvashatsz róluk!

2015 aug 02. napi mottónk:

Trágár János epigrammája

cifrítják a gyászhintót
basszák bele mán sinkót

Hunter S. Thompson Talk Hell’s Angels in Animated Interview

In the mid-Sixties, gonzo journalist Hunter S. Thompson spent about a year with the world’s most notorious biker gang to write the book Hell’s Angels, which came out in 1967. He spoke with radio broadcaster Studs Terkel that year for an interview that PBS has now animated whimsically for its Blank on Blank series.

2015 júl 23. napi mottónk:

Trágár János epigrammája

Karátson Gábornak
Koporsót ácsolnak

HITELTELEN FÉNYEZÉS – Interjú a Chicago Bulls tagjaival

11778136_1005443679488858_51535101_n

Múlt héten jött ki (az RNR666 által) a legjobb új magyar noise-punk zenekarként számon tartott Chicago Bulls (továbbiakban: CB) első demója, négy darab csodálatos szerzeménnyel. Ennek apropóján fel is kereshettük volna őket főhadiszállásukon a Müszi mélyén található Retek Klubban, ami nem csupán a nikotin, az éjszakák, vagy épp a trash-filmek szerelmeseinek Mekkája, de a próbateremként is üzemelő Retekben, olyan bandák zajonganak heti rendszerességgel, mint a Húrkúrók, a Gazsi Rap Show, vagy épp a Gentry Sultan. A Retek Klub fontosságát firtató kérdésünket, csak úgy mint az összes többit, elektronikus formában tettünk fel a zenekar tagjainak.

Csak teljesen elméleti síkon érdekel, hogy létrejöhetett-e volna szerintetek a CB egy másik helyen ami nem a Retek Klub? Egyáltalán, (számotokra) mi az a Retek, miből, miért jött létre és úgy általában fontos-e annyira, hogy akármilyen kontextusban fontos helynek tituláljuk?

Árki Tibor:  A CB-t, a Retek nélkül nehéz elképzelni, de ez sem lehetetlen. Ha elméleti síkon vizsgáljuk a problémát, akkor első körben az ide vonatkozó elméletek
kritikai elemzésével kellene kezdenünk, amire sem időnk sem pénzünk nincs. Igen, a Retek fontos nekünk is és a többi zenekarnak is, akik ezen a helyen tudják megvalósítani zenei téziseiket.


Bingo Star: A Retek Klubban bármi lehetséges, ami máshol nem biztos.


Szőke Peti: Csak nyáron kurva meleg van…

A Chicago Bulls kifejezésre, közel 34 millió találatot jelez a Google. Nagyon nehéz lett volna egy mégkevésbe keresőmotor-barát nevet választani?

ÁT: A névválasztásnál cél volt a lopás, a másik életképes ötlet a Madonna volt, de ez maradt. Egyébként egy kb. 32 oldalas füzet tele van írva egyéb (nem lopott) zenekarnév-ötletekkel, szóval egyrészt másoknak is tudunk kölcsönözni neveket, másrészt meg szabad időnkben ilyesmivel szoktuk gerjeszteni a kreativitásunkat horgászat vagy hóemberépítés helyett. A mai benzinárak mellett egy konszolidált-hipokrata sztáros név pontosan azt jelzi amit kell.


SzP: A volt dobosunk, Tornyos Ákos, zseniális agyából, pattant ki ez a név mint Pallas Athéné, de lehettünk volna Washington Redskins Go Fuck Your Self, csak az rasszista.


BS: Előtte volt még Wagina Feat Szasszafrász Flip, meg Idegkorbács is, de ez a név maradt mert ez magába foglalja mindkettőt.


Fusz Mátyás: Ezek nem is ennek a zenekarnak voltak a nevei…


Gyenei Csaba: Az első koncertünket Tibivel még Jankanéni néven játszottuk, bár erről lehet, nem mindenki tudott.

Amikor még egy hangot se hallottam a CB-ből akkor titokban azt hittem, hogy ez egy tipikus alcsi,  pécsiegyetemistáskodó izé lehet, ami amúgy egyfajta sokadik Pop Ivan-klónja lesz a budapesti palettának. De meghallva a zenéteket, a Butthole Surfers, a Ciccone Youth és a Minor Threat is az eszembe jutott – főleg így egyszerre-együtt a három. Ti személy szerint, kikkel tudnátok elképzelni magatokat egy közös plakáton?

FM: Volt nekünk alcsi pécsi zenekarunk a Drugi Program, bár azért az is elég punk volt. Azt, ahogy most szól a zenekar jelentős részben köszönhetjük a hülye
hangszereinknek, Peti rádió-magnó-szinti-terminátor gitárjának, meg az én gibass-omnak, aminek a testvére, nagypapája Terry Ex-nél van, akivel jól mutatnának egy plakáton. Meg Lightning Bolt, ha majd nem csak Bécsig jönnek.


ÁT: Nekem mindegy kikkel játszunk, csak jó hangulat legyen és a mindent átható szeretet rezgesse át a friss levegőt a térben, mikor felcsendülnek a csodálatos muzsika reménykeltő hangjai, de hamár, akkor Halász Judit, Death (a detroiti feka punk banda, nem a másik) The Ex, Húrkúrók, Ágaskodó Telivérek és természetesen Németh Lehel.


SzP: Ol Dirty Bastard.


BS: Sonic Youth, X-Ray Spex.


GyCs: Nem tudom, majdnem bárkivel.

Árki Tibi, az „énekesetek”, aki egy zsigeri frísztájl zseni. Motorikusan képes hozni a hiphoptalanitott hiphopot. Szerintetek, jobbak ezek a szófosások, mint amiket előre megír? Kinek mi a kedvenc Árki Tibi-szövege?

SzP: Piranhaconda.


BS:Ellopták a tervek az ösztöneimet/Ellopták a tudósok a jövőképemet„, na meg : „térdelj elém demokrácia„, meg: „Műcsarnokból ítél a Gyuri/
a kormány jó sok pénzt adott neki” Igen, szokott frísztájlozni, visszahallgatjuk és ha van ötlet beledumálunk, körbelőjük a saját asszociációinkkal.


FM:Lemegyek a boltba, életem a metál


Gy Cs:Ellopták a tűzoltók a piros kocsimat” – ez az kedvencem.


ÁT: Az Elloptákból az „Ellopták a moziban a valós énemet / Ellopták a vírusok a köremailemet” tételt kedvelem, de részemről hiteltelen a fényezés. Szabadon izgalmasabb verselni, profin meg nem tudom milyen. Az elején nem lett leírva semmi, vagy emlékezetből (hehehehe), vagy felvételről rekreálódtak a szavak, most már muszáj leírni, mindkettőnek van előnye, de az az igazság, hogy nem veszünk szigorú korlátnak semmit amit csinálunk, így a szövegeknek is meg van engedve némi változás lehetősége, ez leginkább a zenei improvizáció pillanatnyi állapotától függ.

Lesz CB polo es ha igen mi lesz rajta?

BS: Póló, gatya, bugyi, csuklószorító, gépfegyver, de az igazi merchandise az Szőke Peti kütyügitárja lesz, melynek gyártásáról már tárgyalunk a nagyobb japán cégekkel. Csakúgy mint a zenekari tagokról mintázott G.I. Joe figurákról.


ÁT: Mindezek mellett, szemkötő is készül első körben, a többi (esernyő, bögre, hótaposócsizma) csak később. Egyelőre egy kiadatlan slágerünk refrénjét megjelenítő pólót tudunk felmutatni, ami nem csak feketében, hanem természetesen rózsaszínben is elérhető.

11756774_1005443969488829_1288479029_o

Ra-l-zinger – Kriptamanó / klippremier az RNR666-on!

Elkészült Ra-l-zinger zenekar első klipje, a duó egyik legrövidebb számához, melynek címe: Kriptamanó – „Isten rottweilerének” ajánlásával, akiről köztudott volt, hogy elődjéhez, II. János Pálhoz hasonlóan támogatta a kötelező papi cölibátus intézményét, ellenezte a nők pappá szentelhetőségét, a mesterséges születésszabályozást, a homoszexuális párkapcsolatok polgári elismerését, az abortuszt és az eutanáziát is.


© Copyright 2013-2026 RNR666.