A következő oldal a nyugalom és a közízlés megzavarására alkalmas!
Böngészését kizárólag:
látogatóknak ajánljuk!
Ennek tudatában:
DIVTECH (US) channels the love and rage of resistance into a fierce contemporary sound: breakcore.
GuGaYaGe (F) mix of minimal techno and power electronics with extreme basses, minimal but fat percussive elements and loads of analog feedback.
KkscheissKRAKRA (F) is playing fast, psykedelic and punk garage-rock, influenced by The Reatards, Hüsker Dü and Butthole Surfers.
DECIDE TODAY (US) – electronic anarcho-punk noise from Robert Inhuman. It’s just like Tit Wrench!
as well as PRELL (HU) plays PRELL aswirl
O.B. tampon – nőgyógyásznő által tervezve!

– Az egész történet Bourgeban kezdődött, ahol Arséne élt, Hugo és az ő szülei már huszonöt éve ismerték egymást, mi tizenöt évesen találkoztunk, gördeszkáztunk, ilyenek. Később Hugonak lett egy zenekara a Les Jeunes Cesars mibe beszállt Arséne és végül is ekkor alakult meg a Thee Maximators. Három hónapja pedig basszusgitárosunk is van, ő Lou, vele Párizsban találkoztunk.
– Honnan a Thee Maximators név?
– Ez a legerősebb és legolcsóbb sör amit nálunk a szupermárketben találni lehet, roppant büszkék voltunk magunkra, hogy ezt isszuk!
– Úgy látom, hogy a zenétek elég sokat változott az évek során. Ha a korai számaitokat és a nemrég megjelent első albumotokat vesszük figyelembe.
– Igen korábban valami féle 60-as évek garage-et játszottunk, a felvételek lo-fi módon és élőben voltak rögzítve, Korzikán egy jó barátunk apja segítségével. Előre elhatároztuk, hogy a nagylemezre változtatunk pár dolgot, sokkal komolyabban vettük a felvételeket, összesen 8 hónapig dolgoztunk az új dalokon amiket át is írtunk, sokkal összetettebbek lettek és igen talán egy kicsit dallamosabbak is, és ami még fontos, hogy a lemezen van basszus is.

– Hogy születnek a dalok, mi a munkamódszeretek?
– Eddig úgy volt, hogy Arséne megírta a számokat egyedül, megmutatta és elkezdtük együtt játszani. Most, hogy már van basszusgitár is a zenénkben éreztük, hogy változtatni kéne ezen. Most már jamelések során alakulnak ki a számok, ami egy nagyon érdekes dolog számunkra.
– A szövegeitek honnan jönnek, mik az inspirációk?
– A szövegeinket egyértelműen két részre lehet osztani, az egyikbe tartoznak amik olyan beszélgetésekből születnek mikor elvont dolgokról, álmokról, párhuzamos univerzumokról beszélgetünk egymással a másikba meg azok amikor a beszélgetés a hétköznapi dolgokról folyik: rossz dolgok, szerelem, mit kéne enni stb.
– Milyen zenéket hallgattok mostanában és miket hallgattatok tizenévesen?
– Mostanában amit sokat hallgatunk az Sonic Youth, Kagoule, Ty Segal, Thee Oh Sees, régebben meg Cramps, The Clash, Billy Childish, Nirvana ilyesmik….
– Ti amúgy párizsiak vagytok, milyen a párizsi zenei élet?
– Csak Lou az eredeti párizsi gyerek, Hugo Bouge- ból, Arséne meg mindenfelől. Amúgy a külvárosban élünk északon, ami eléggé gettó, de mi szeretjük a mocskot és lehet zenélni jó hangosan otthon anélkül, hogy a rendőrök baszogatnának minket. Párizs jó hely rengeteg koncert van egész héten, jó kiadók vannak, mint például a Howlin Banana, jó a kapcsolat a többi francia várossal, szóval nagy pezsgés van.

– Tagjai vagytok a Black Totem kollektívának, beszélnél erről egy keveset?
– A Black Totem egy 100% ig DIY dolog, két éve kezdtük el. A saját kiadványaink jelennek itt meg, próbáljuk megtanulni hogy kerüljük el azt, hogy átbasszanak idegenek az un. zeneiparból. Végül is ez inkább ilyen művész kollektíva barátainkkal dolgozunk együtt, videósokkal, képzőművészekkel, fotósokkal, közösségben alkotni mindig jó!
– Utolsó, hülye kérdés. Melyik lenne az a három banda (mai vagy már nem létező) akikkel szívesen játszanátok egy este.
– Nem tudjuk miért, de mondjuk ez a három: Sonic Youth, Night Beats, Jimi Hendrix.
APRIL 12, 2008, TUNNEL OF LOVE (US) IN BUDAPEST. LOOK AT THE PICS!
They disbanded, but one of them will play with his new band The Monsieurs
in Budapest at RNR666’s 10th birthday party on 25 May with Jack of Heart (F)!
kiapadt a balcsi
v zoltánnak hajcsi
Reggel felkelek
Délben felkelek
Este felkelek
Ritkán vezet eredményre amikor egy angol név jelentését megpróbáljuk kiszótárazni, főleg, ha szokványos szótár helyett az Urban Dictionary szleng-adatbázisában kutakodunk, ám
a soron következő RNR666 buli
egyik fellépője, Jimmy Trash esetében meglepően pontos eredményt hozott a rendhagyó próbálkozás:
JIMMY: highly attractivee person. Someone who is caring, loving and will always be there for you. any girl would be lucky to be dating a jimmy. also very sexy and erotic. You’ll easily fall in love with his personality.
TRASH: a term for a person who is dirty and stupid. Often the same as whitetrash, but any race can be trash.

Öröm és boldogság lesz ezt a félőrültet rászabadítani Budapestre…
…vagy kettőt, mármint a Jimmy Trash and Big Daddy Mugglestone két tagját, Jimmy Trash -t és Big Daddy Mugglestone -t. Az elektromos orgona+dob felállású zenekar afrikai ritmusokra pakolja a SUICIDE (’70 -es New York-i szinti punk banda) legmocskosabb szinti hangzását, az ének és az előadásmód pedig baptista szertartásokra emlékeztet. Koncertjeik felszabadult jókedvet és rémületet egyszerre válthatnak ki a közönségből, a voodoo ütemek bibliai idézetekkel pedig tovább növelik a bizonytalanságot és a káoszt.
Big Daddy Mugglestone 1981 ben született az Egyesült Államokban, élete 13 éves korában vett drámai fordulatot amikor születésnapjára kapott egy Fostex 4-track recorder-t, amin elkezdett felvételeket készíteni. Ezek, a többnyire dob és ének/szöveg hangkollázsok, sokszor a Ween zenekar dolgaira emlékeztető idióta kis darabok voltak. Ezek a korai felvételek később megjelentek Mugglestone saját, Valis Records nevezetű kiadójánál, ‘Mugglestone Remix Archives Vols. I & II’ címen. Jazz zenekarokban játszott, egyetemen néprajzot, népzenével kapcsolatos dolgokat hallgatott, 2000-ben pedig Afrikában és Ázsiában tanult illetve dolgozott. 2003-ban Prágába költözik, 2005-től pedig Berlinben él, ahol aztán igazi termékeny időszak kezdődik számára, ami a mai napjainkig tart.


A csapat másik fele, az ausztrál születésű, de Berlinben élő Jimmy Trash is egy érdekes figura. Vele pár éve ismerkedtünk meg egy RNR666 bulin, akkor éppen úton volt a Balkán kis falvaiba, hogy anyagot gyűjtsön réges-régi népszokásokat bemutató dokumentumfilmjéhez, a‘Roots in The Heart’-hoz.
Frantic City is hyperactive French label from the rebellious La Rochelle. It has released Froth‘s debut album months before that it will be released in America by Burger and Lolipop Records.

Just because I’ve got this album from France when I listened to it first times I thought Froth is an anglomaniac French band.But not. They’re from California. Their music is British style psychedelic indie rock from Jesus & Mary Chain to Oasis and forth. I’m sick of this style, but if you not, I’m sure this album will be nice for you
Buy it here