Excellent, but boring

liminanas

The Liminanas is a French 60’s style guitar pop duo. Their every song is excellent, like this new one with Peter Hook (Joy Division, New Order) on bass and vocal

but if you listen to one of their albums the second song: so good, third one: so-so, forth: boring. I could not listen to a Liminanas album to end yet. And I like this style. I hope I will do it in the case of the new album. Malamore will be released on Because Music in April.

 

100 PISS-YELLOW VINYL COPIES

clever1

Clever – Your Eyesore’s Sweet

from the album Kewdi Udi by Homeless Records (AUS)

 

FNDW

heimat

Französisch Neue Deutsche Welle. With mediewal, afro and oriental rhythms. So sehr putzig! Well, it’s funny enough.

Heimat consists of Olivier from Cheveu and Armellie from The Dreams. Debut LP by Teenage Menopause Records (Europe) and Kill Shaman (US).

Cover art by Alexander „the Great” Lobanov, a deaf and mute and lunatic artist. He was a prototype of the Soviet human.

 

DO YOU KNOW HOW THE YOUNG MEN LIVING?

For example there was the Trinidad calypso musician Lord Executor (1884-1952), he could not imagine it. This song is a late answer to him by Swiss mish-mash folk pop band Pussywarmers

from their latest album I Saw Them Leaving (Wild Honey Records). You can find chansons, folk ballads, psychedelic beats, rocks and seagulls on it. Listen to it in full! Buy here

 

VIZEKRE ÚSZNI – itt az ÚJ Szemérmetlen Ajkak EP

Screen Shot 2016-02-21 at 1.43.50 PM

Régi ismerettség fűzi brigádunkat a gödöllői Szemérmetlen Ajkakhoz, azokból az időkből, amikor a miskolci kohók még fémtől, savtól és egyéb kemikáliáktól voltak hangosak – így nem volt kérdés, hogy hírt adjunk-e új (egészen pontosan: január végi – bocsáss meg a késlekedésért B.Úr! Csók: a lusta L.) hangzóanyagukról, a Nem baj című négyszámosról, sőt arra is kiváncsiak lettünk, hogy mi a fasz van mostanság az Ajkakkal, hova tűntek, hova nem. Zene be, Bodó Szilárd főajak válaszol.

„Kétszer váltottunk tagságot – 2006-2011 között volt egy punk formációnk, azzal megjelent egy Tisztaforrás című album, de csak dokumentációs jelleggel, mielőtt kilépett két tag – pontosítok, mert nem kilépett a két tag 2011-ben, hanem megszüntünk működni, ez a helyesebb meghatározás. Utána működtettük még a Büfé nevű zenekart két évig, de azt a nevet le kellett cserélni, mert mindenki a büfét kereste, és minket talált. Ez a mostani felállás (azaz: Bodó Szilárd, Őry Péter, Rácz Adorján, Somogyi Levente – a szerk.) 2013 óta van – újrahangszerelve néhány régebbi dolgot, meg készítettünk új számokat – a stílussal inkább megpróbálunk a noise-postrock-artpunk vizekre úszni. Szóval van zenei változás – a mókásabb világból komorabb világba jutottunk – gondolkoztunk is a név lecserélésén, mert ez a vicces áthallásos dolog már nem nagyon érvényes, viszont sokan így ismernek minket, úgyhogy megbékéltünk ezzel, marad a nevünk, de egyértelműbbé válik a tartalom. Úgyhogy így lett megint Szemérmetlen Ajkak, jött egy 30-as dobos, és egy 20-as postrock gitáros, így aztán ebből lett a mostani hangzás.”

2016 febr 20. napi mottónk:

INRI Marcus epigrammája

umberto eco
elpusztult, de jó!

So Rad, So Sad

Some days back I have found a Devoish synth punk band, it was called Distractor. Since then I have been listening to their one and only album continuously.

When I went to the work, when I came from, there was no other option, there was no question, click the continuous playing on my phone and „got some dirt, got a shovel”. Today I was strong. I forced myself to stop it. Of course I am listening it now again. There are just hits and funny anthems on ukulele, trombone, guitar, bass and synth. Here are three songs: Went to the Store, Dig Dug, and Devotion

„We were in Glen’s Buick one day listening to Gary Numan M.E. and he was singing along to it and I remember thinking, woah… Glen can sing. That was my first memory of it all. Maybe like a year later we were bored sitting in his garage. At that point in both of our lifes, we really had nothing going on at all. Days came and deflated into the next. I had an old Casio that had bounced around my friends, he had a trumpet he got when he was eight or something… and with that, we sat down and wrote our first song called All the Fucking Things Do

The album was released as digital in March 2015. Buy it here. It has been released on cassette this year by Burger Records. But you can download it free. And there are freakish videos for every songs. And here is some live footage. And nothing more. Never. Glen died of serious illness last year autumn. He was 25. And maybe he already rest in space.

Working Songs for the Drinking Class

jpharris

Bloodshot is a Chicagoan independent record label where punk, country, soul, pop, bluegrass, blues and rock’n’roll mix and mingle and mutate. One, that is six, or rather seven from their brand new realeses

Bloodshot Six Pack to Go

 

Six 7″ singles featuring drinking songs. A collection where punk, country, roots and good times meet with many covers. For example:

Dead Kennedys’ „Too Drunk To Fuck” by Nashville outsider Elizabeth Cook. Black Flag’s „Six Pack” by bluegrass road man Al Scorch. Merle Haggard’s „Drink Up and Be Somebody” by JP Harris & the Tough Choices. JP Harris (see the picture above) „plays Country Music. Not “Americana,” not “Roots,” or “Folk”. Pogues’ „If I Should Fall From Grace With God” by Deer Tick

The second track is a Bad Lovers’ song performed by Banditos.

 

Limited edition box set (1000 copies). First 500 copies feature special 7th single featuring Chicagoan Devil in a Woodpile and Tijuana Hercules…they call it a Chicago Sixpack. Drink It Up & Be Somebody!

Új Voodoo Rhythm lemezek a Konyhafőnök ajánlásával

vr_1

Egy kis falu postahivatalába megérkezik egy csomag svájcból, amit a postás kisasszony elhoz a még kisebb falu utolsó utcájának postaládájába. A nagyméretű boríték kurvajól néz ki, ilyen celofán alatt az utca, házszám, kinek jött ott a név, de nem a gázmű, vízmű, MATÁV béna, semmilyen szarja, hanem két meztelen nő grafikája és a Voodoo Rhythm Records logoja van rajta. Stílusa van, mint mindennek ami az 1991 óta működő lemezkiadóhoz köthető. A lemezborítóktól a merchandise szirszarokon át a berni lemezbolt kirakatáig.
Na, de a boríték tartalma. Három cd, ezek: The Come n Go / The Jackets, Ande Dale Petty. A negyediket nem a postás hozta, azt Tibo, a Destination Lonely volt dobosa adta.

com_1com_2

The Come n Go: Tumbling Heights / Voodoo Rhythm Records (2016)

Nekem ők a kedvenceim a Voodoo katalógusából (a Roy & the DMC-vel egyetemben). Ez a NEGYEDIK lemezük (itt az ELSŐ, a MÁSODIK és a HARMADIK), a megjelenéséhez már nem sok reményt fűztem ugyanis 2014 nyarán kezdték a felvételeket azóta nem igen jöttek hírek. Aztán egyszer csak: püfff megjelenik! Kemény 26 perc, hahaha!
Tökmindegy, hogy rövid, mert eddig ez a legjobb lemezük és annyi minden kavarog benne, hogy úgyis szétszedi az agyadat meg úgy is indítod újra és újra hogy szedje szét megint. Van itt minden, RnB, garage-trash, psychedelik elszállás vagy AC/DCRose Tattoo keménységű boogie ÉS EGY AKKORA Bad Brains (Attitude) átdolgozás, hogy széthalsz!

A hangzásért és mindenféle fura zajokért Marcus Staehli (a Roy & the DMC-ből) a felelős, úgyhogy arra panasz nem lehet, van egy elég konkrét drogos atmoszférája az egész lemeznek, de csak finoman, szépen.Van egy Lemmy című dal is több mint 6 (!) perces, az összes többi másfél két perc. Ja és még valami. Nagy alkohol kedvelő az egész csapat, az egyik gitáros pedig egyenesen PÁLINKA rajongó, csak sajnos helytelenül úgy hiszi, hogy a pálinka román ital. Nem, a pálinka NEM román, hanem magyar ital!!!!!! Pálinkás videó #1 #2 és #3 !

jackets

The Jackets: Shadows of Sound / Voodoo Rhythm Records (2015)

Fuzzy Garage – Rock n Roll bulizene a svájci triotól, ez már harmadik nagylemezük, viszont első a Voodoonál. Nem egészen az én zeném, de stílusában NAGYON jó! Az énekes/gitáros lány a Sex Organs nevű duóban is benne van, férjével aki történetesen a holland The Anomalys tagja. A dobos pedig a Get Lostban játszott régebben együtt ex-Miracle Workers tagokkal (!) és Beat Man mögött is dobolt amikor még nem ‘Reverend’ hanem Lightning Beat-Mannek hívták és wrestling maszkban terrorizálta Európa klubjainak közönségét. Szóval biztos láttak már ezt-azt. Állítólag élőben nagyon dögösek, az énekesnő Jack Torera nagyon frankó színpadi jelenség és a videójuk is elég állat:

Én elhiszem, azt meg hallom is, hogy nagyon egyben van az egész, nagyon jók a dalok, kurvajól meg vannak írva és a hangzás is bomba (a Monstersben szoktak így berregni/zümmögni a gitárok, meg a Black Magic Sixben).
Nekem a lemez második felén lévő nyugisabb számok jönnek be inkább a kicsit a Dead Moont idéző ‘Astronaut’ különösen! Mondjuk bevallom eddig még nem sikerült a lemezt meghallgatnom részegen, lehet akkor mást mondanék. Az biztos, ha megkeresnének, hogy jönnének RNR666 buliba játszani válaszunk egy hatalmas IGEN! lenne.

andy_1

Andy Dale Petty: Frick’s Lament / Voodoo Rhythm Records (2015)

Full akkusztikus lemez, főleg bendzsó és gitár néhány dalban némi dob. Mai amerikai FOLK. Mielőtt azt mondanád, hogy: „Na ez a fajta zene engem egyáltalán nem érdekel!”, azért, tegyél egy próbát Andy Dale Petty Frick’s Lament c. albumával, lehet épp ez a lemez változtat majd a véleményeden. Ez a country-blue grass-folk cucc, amit ez az alig 30 éves srác játszik, KURVAJÓ! Érdekesen került a Voodoo Rhythm-höz. Beat-Man a Voodoo irodába üldögélt mikor jött egy levél King Khantól benne egy cd, meg egy pár sor, hogy K.K. találkozott egy Andy nevű 18 éves sráccal aki utazgat összevissza, le-föl az USA ban (többnyire vonattal, vagy gyalog) egy szál gitárral és játszik ahol csak tud, olyasformán ahogy azt fiatal Bob Dylan híresztelte magáról. Nem sokkal később e levélnek köszönhetően megjelent Andy első lemeze, a All God’s Children Have Shoes. És Andy megérdemelte a belé vetett bizalmat, mert ez az új album még az elsőnél is sokkal-sokkal jobb!

desty

Destination Lonely: No One Can Save Me / Voodoo Rhythm Records (2015)

Szép lelkek, depresszióra hajlamosak, frissen pofára ejtett brókenhártok, kerüljék ezt a lemezt amilyen messze csak lehet, ha beraknánk valamelyik RNR666 buli után a cd-t rohanjanak hazafele hátrahagyva sört, cigit, mindent, de komolyan!

Ilyen tömény negatív energiát lemezre rögzíteni rocknroll műfajban még csak nagyon keveseknek sikerült. Én szerencsére elég jó passzban vagyok mostanában, de hajnal háromkor fülhallgatóval a konyhában hallgatni (és olvasni a dalszövegeket) még így is elég megterhelő volt. Mondjuk tudtam mire számíthatok, ismerem már a bandát az első kislemez óta, sőt a tagok korabbi bandáit is ismerem már rég, azok sem sokkal könnyebb hallgatnivalók (The Fatals, Kung Fu Escelators, Mighty Gogo Players, Complications). Na, de milyen legyen egy zenekar amelyik egy Cheater Slicks lemez után nevezi el magát?! Meg ahol olyan fejük van a tagoknak mint ezeknek?! Kibaszott börtön- és/vagy kocsmatöltelék mind. Hahaha!

desti2

Megint csak azt tudom mondani mint az előző 3 lemezről amikről fentebb írtam: az előző lemezeik is nagyok voltak, de ez az új a LEGJOBB! Remélem látjuk egyszer őket RNR666 buliban és akkor azt is tudom, hogy az első sorban fogok térdepelni Emberkutyával és ököllel ütjük majda színpadot. Lehet ez vót a tavalyi év legjobb lemeze? Fasztuggya, egy sem jut az eszembe.

king-voodoo

És hogyha valaki Voodoo Rhythm Records bakeliteket/cd-ket akar vásárolni az ITT megteheti!

 

Hellness

There is a fuckin good rock’n’roll band in Philadelphia. So ultra fuckin good that Goodbye Boozy also released them three years before. And at long last here is the new, the second LANTERN album! Black Highways and Green Garden Roads.

This has written about it by their labels: „Taking ideas from the work of Hieronymus Bosch, Carl Sagan, and Mikhail Bulgakov, the new album is an exploration of the natural world and the cosmos, and a celebration of the wonderful, the serious, and the absurd. More so than previous recordings, it is a collaborative effort born of studio improvisation and collective experimentation. The resulting collection is a diverse and sophisticated 14-song program that balances concise pop and lush psychedelic rock with weirder, headier jams.”  And it „is an ambitious and distinctly ’60s-inspired rock ‘n’ roll record, rich with surf, soul, and hard rock textures.”

cassette and digital by Fixture, vinyl by Sophomore Lounge Records

And here is the brilliant first album Rock’n’Roll Rorschach

Lux Interior és Poison Ivy megismerkedésének története

Mivel már csak pár nap választ el minket a JÖVŐ SZOMBATtól, amikor is megüljük végre Lux Interior Harmadik Budapesti Halotti Torát, gondoltam, jól jöhet egy kis adalék az öregről: következzék tehát, Lux Interior és szerelme, Poison Ivy megismerkedésének hiteles története!

Screen Shot 2016-02-03 at 6.58.51 PM „Mindketten a Sacramento-i Főiskola művészeti tagozatra jártunk a 70-es évek elején. Meglehetősen fura hely volt akkoriban Sacramento és azon belül is az egész művészeti kar: az osztályokba csak hippik jártak, akik javarészt boszorkánysággal, metafizikával és hasonló fura dolgokkal foglalkoztak szabadidejükben és az órákon egyaránt. Luxot a „Művészet És Sámánizmus” kurzuson láttam először, ahol „A Szent Gomba És A Kereszt” címet viselte a jegyzetünk. Ez az óra, gyakorlatilag a Biblia, ezen belül is, Krisztus, mint egyfajta metafora és az Amanita Muscaria nevű gomba kapcsolatával foglalkozott. Az érdemjegyek kiosztása sem volt kevésbé rendhagyó ezen a kurzuson: a tanár megkérdezte, hogy hanyast akarsz kapni, te bemondtál egy osztályzatot, ő pedig ezt szó nélkül megadta… szóval az egész fősuli ilyen laza hely volt, ahol rövid úton egymásra találtunk Vele és nagyon gyorsan egymásba is zúgtunk!”

Screen Shot 2016-02-03 at 6.58.29 PM „Először az utcán láttam meg Ivy-t, amint épp autóstoppolni próbált egy zsinóros bikinifelsőben és egy nagyon-nagyon-nagyon rövid nadrágban, aminek ráadásul, a fenék részén egy hatalmas lyuk tátongott, így jól látható volt a vörös bugyi, amelyet a Ivy a forrónadrág alatt viselt. Egy haverommal voltam éppen, akivel tök egyszerre mondtuk, hogy „Who-o-o-oh!”, persze azonnal leszólítottuk Őt és ha jól emlékszem, kb. három másodperc alatt „durrantam be” a látványától!”

Akit érdekel a teljes, cenzurázatlan sztori az kattintson IDE!


© Copyright 2013-2026 RNR666.