A következő oldal a nyugalom és a közízlés megzavarására alkalmas!
Böngészését kizárólag:
látogatóknak ajánljuk!
Ennek tudatában:

but maybe you don’t know that Greek word Eureka is the motto of California, and also there is a city in this US state on same name which means „I have found it!”
It has come from the mid-1800s when men rush for the gold there. They were the modern Argonauts. The classic ones looked for the Golden Fleece in the mythic age of Hellas. And the ancient Greek scientist in Sicily Archimedes was who during his bath found the key of a physical problem, so he ran out naked from his house to the streets of Syracuse and screamed: Eureka, Eureka!
rock n roll for dumb kids from Australia: GEE TEE
60s garage rock for dumb adults: THE SPOOKIES: members from Italian garage folk rock Mojomatics and psych rock group Squadra Omega together with Pantichrist Butler from American 80/90s garage rock band The Miracle Workers. He has relocated to Switzerland where worked together with Lightning and Reverend Beat-Man, nowadays he is in The Shit. On bass D. P. Jørgensen from Danish garage beat bands David Peter And The Wilde Sect and The Youth.

loud, snotty, boozy, punk rock’n’roll for smart humans by BETA BOYS from US
Canadian PHONE JERKS originally formed as a punk cover band for party dogs, but anyway they are currently available for children’s birthday parties too.
US garage punk rock and roll for mutants by ANDY HUMAN & THE REPTOIDS
GOODBYE BOOZY INTERVIEW by RNR666
ne a nőt nézze, a hullát!

klapka györgyöt földbe kúrják
kihűlt már a forró kályha
george michaelnek örök álma


Az Urna nevű nagykanizsai ördögi horror fém banda 2002-ben indult „hódító” útjára. Aki felmegy a metal-archives.com nevű oldalra, elég érdekes dolgokkal szembesülhet a név kapcsán. Például csak Olaszországban 2 darab Urna létezik, de a cseheknél is van egy elég régi formáció.

RNR666: Úgy tudom a Venom zenekarnak is alapítója voltál!
Urna: Jól kezditek. (Nevet.) Mivel nem vagyok közel hetven éves ez valami pletyka lehet. Az viszont igaz, hogy a Venom Possessed bakelitje volt ’92-ben az első Black Metal album amit napi szinten oda-vissza lejátszottam. Sajnos csak kölcsönbe volt.
RNR666: Akkor beszéljünk az Urna zenekarról, ami szerintem egy kurva jó név!
Urna: Kösszönjük szépen!
RNR666: Az Urna története?
Urna: A Princeps Daemonum mellett ezt szintén Nox-szal kezdtük, csak egy ével később, mint a Princeps-et. A DENIAL OF GOD hatalmas favorit. És akartam egy kimondottan magyar nyelvű, és nevű Black Horror Metal hordát. Akkor még bele sem gondoltunk, hogy rajtunk kívül lehet még másik ilyen nevű banda is, de ez underground színen nem szokott probléma lenni. Lásd Malediction (pécsi death metal banda – RNR666). Az Andróék splitet akartak, az angolok meg közös koncertet. Haha..
RNR666: Kibaszottul tetszik az Urna név, ebből lett később a POKOL?
Urna: Így van, mert sikerült egy koncert képes felállást összehoznom a Teurgia pár tagjával, és az óbudai koncertünket POKOL néven adtuk. Első koncert és „megszeppent” vidéki srácok.
RNR666: Miért, szar volt a koncert?
Urna: Kezdjük ott, hogy egy hónap alatt tanítottam meg a Nocturnaléknak 5-6 dalt, ebből egy feldolgozást. A „hangmérnök” késve érkezik, én az első visításnál, majdnem beszédültem a dobok közé. Az Abruptum Aerge Facere Alci száma helyett, a Heic Noenum Pax került terítékre. Ja, én meg szombaton mentem középfokú angol vizsgára, úgy hogy a corpsepaint egy részét nem sikerült lemosni. Tanulópénznek jó volt. (Már megint nevet…)

RNR666: A metal-archives-on semmi info nincsen a borítók és a számcímeken kívül.
Urna: Persze, mert a ’02-es reh.demo nem hivatalos, meg ott vannak zagyvaságok. Tudod?
RNR666: De a metal-archives-on szinte 0 info van bazzeg!
Urna: MERT NEM VOLT HIVATALOS!!! Én csak átvettem grátisz azoknak, akik a DEUM NIGRUM INVOCO kazinkat berendelték a ‘zine-emmel együtt. Ott linkek vannak, hogy e-bay, amazon, stb… Hivataloson kazettán fog kijönni, mert annak kultusza van!
RNR666: Nem is az, hogy kultusza van, hanem egy létező forma.
Urna: Meg figyelj! Te is nagyon jól tud, ha adtatok ki „7 EP-t az RNR666-on keresztül, hogy nem úszol meg 200 rongy alatt sem egy ezer példányos CD-t, sem egy 2-300 példányos kislemezt. Ja, és akkor a 10-12 incsesekről még nem is beszéltünk. A DIE-HARD kiadványokról meg pláne!
RNR666: Az milyen? Vastagabb bakelit?
Urna: Kivitelben szebb, jobb gazdagabb, ennek eredménye, hogy drágább is! Például a WITCHCRAFT/AGE OF AGONY split 10″EP nekem közel 8 ropiban volt. Vagy szintén a WITCHCRAFT DIE-HARD kazik, még több. Volt a 3 kazi, mellé póló, vihargyújtó, sörbontó, mindez szitázott fadobozban! Na ugye…
RNR666: Erről az AGE OF AGONY-ról én már olvashattam talán a Hammer World-ben? Ők kanizsai banda?
Urna: Nem, de a Zalai Metal Kommandó oszlopos tagjai. A két alapító lövői. A dobosuk Peták vitt ki minket a UNITED METAL MANIACS FEST tizedik felvonására, ahová szinte csak a dán haverok miatt mentem ki, de a floridai Black Witchery énekessel igencsak összehaverkodtunk. Szegény Impurath, mit reszketett mikor stagedivelni akartunk vele. „Not stage diveing with Hungarian Guys!” Hahaha… Hailz AGE OF AGONY!
RNR666: Na de a WITCHCRAFT 20. jubileumi bulijáról is mesélj már! Még friss az élmény, nem?!
Urna: Khm…. Igen az élmény friss, de igencsak megcsináltam magam! Viszont Angmaréknak kurva nagy respekt a szervezésért. Még kajálni is tudtunk a fasza zenekarok mellett! Ja itt ismét a Petákkal ünnepeltünk. Már haza is a Különleges Sörök boltján keresztül mentem oda útnak. Amúgy az Urna két legutóbbi ex tagja is tiszteletét tette. Azért az is fontos, hogy a stúdió is pont szemben van, ahol véglegesítjük a zenéket! Hail to the Klaan!!
RNR666: Az Urna dalokról még valamit!
Urna: Alkottunk kábé 12 saját dalt meg feldolgozásokat a Vondur, Mayhem, Absurd, Darkthrone hordáitól. A barcsi Detonic-tól már nem, mert a gityós lelépett egy helyi Hatecore brigádba. Egyébként volt neki Vérbúlcsú néven is egy „onemanprojekt”…
RNR666: A Vérbúlcsú rémlik, de amúgy neked voltak ‘zine-jeid is, ugye?
Urna: Volt kettő saját egy számot megért, meg most a HORROR ET ABRUPTA, de az meg filmes lap lesz, majd nehéz szülés lesz. Talán a körmendi TOTAL WAR FEST-re materializálódik…. Ezenkívül a BLAST ‘zine hozta le a HAEMORRHAGE, BLASPHEMY, DEIPHAGO, MORBOSIDAD intijeim. A MORBOSIDAD-ban ráadásul hörögtem is a Solomon’s Gate című BEHERIT klasszikust!
RNR666: Na, ha már a filmek szóba jöttek, azokkal mi van?
Urna: 1986-ban Ómen és The Exorcist című filmekkel kezdtem. Amúgy megnézek sokféle mozit, de a horror az első. Viszont annak minden ága szinte! Na jó, az Ed Wood filmjeit nem, de olaszoktól sokat, főleg Argento & Fulci. Az amcsiktól meg John Carpenter alap, Kubrik szintén, aztán Joe Dante is.
RNR666: Oké. Amúgy Urna koncert csak a budapesti volt?
Urna: Nem, volt még Nagykanizsán is a Kodály Zoltán művházban kettő, de többre nem vágytam. Még lett volna egy reunion a Feretrum tagjaival, de nem tudtunk időpontot egyeztetni. Erre szoktam mondani, hogy Kanizsán nem igazán lehet együtt zenélni szinte senkivel! Ennek ellenére nincs harag egyik volt tag felé sem. A Princeps Daemonumról mit szeretnétek tudni?
RNR666: Az egy másik beszélgetés legyen, ha lehet….
Urna: Be vagy baszva?
RNR666: Beee… Hehehe!
Urna: Folytatjuk legközelebb!
Márti: A Csíki Sör hatására az urak viccesre itták magukat, így a Princeps Daemonum tolódik, de még kitérünk egyébbre is Malevolus-sal.

Their music comes almost evereybody from the Czech avantgarde jazz rock scene to my mind like Jablkon, Rozmazane Deti, Bez Ladu A Skaldu, Uz Jsme Doma, Psi Vojaci.
You don’t know them? No problem because also there are 16-17 and alboth! from the Golden Age of Swiss Jazzcore.
If you are not familiar with those crazy days then they mention such influences like Melt-Banana, King Crimson or John Zorn.
But no problem if you don’t know them because somewhere for a half minute exactly as the Queen. Check it here.


Hazudhatnánk, hogy öröm, boldogság és elégedettség járja át szívünket, hogy az év vége közeledtével, a mai napon, újabb borzalmas opusszal rukkolt elő kedvenc magyar indusztri-klerikális-doom-techno duónk, a fertelmes Ra-I-zinger. De a hazugság nem, csupán a bánat a kenyerünk: öröm és boldogság távolabb állnak tőlünk mint a Pluto holdjai, elégedettségünk talmi, a hangszórókból áradó kín által pedig, éppen úgy érezzük magunkat, ahogy az elfásult Csikatilo érezhette magát 1990. november 6-án, amikor megölte és megcsonkította harminchatodik áldozatát, a 22 éves Szvetlana Korosztyikot. Nem kívánhatunk, tehát nem is kívánunk sem kellemes szórakozást, sem boldog ünnepeket az Azután című szerzeménnyel.

dolgozik az ásó, lapát
sütik már a meggyes pitét
költöztetik gábor zsazsát
tort ülnek majd megyesiék
Do you know that comrade Stalin was chosen two times as the Man Of The Year by Time?
One, in 1939, because of his pact with Hitler; and two, in 1942, because of battle of Stalingrad.
And what do you think who was the Man in 1938? The Devil’s organist
BUT MORE IMPORTANT here are some humans of our times
a great little rock and roll band VAGINA TOWN from Nantes
from debut album 11 LOVE SONGS on KYTHIBONG RECORDS (France)
Anyway there was a research recently at Leiden University in the Netherlands which found out that just as humans recognise faces, chimps recognise each others’ butt. So now imagine the cover of the The Monkey Time’s Chimp of The Year.
E. L. P. -t nem kérünk
lékünk nélkül élünk