„ELI, ELI! LAMA SABACHTHANI?” – avagy, az istenek, a vallások, az egyházak haszontalansága és hasznossá tétele a XXI. században

Legutóbb ma, azaz 2016. március 22-én, kedden reggel öltek meg embereket, valami isten nevében, egy másik isten ellenében a Föld nevű bolygón. Az azóta eltelt pár óra alatt, persze kinyírhatta egymást két különböző istenben hívő, új-guineai ember, vagy élve felgyújthattak azóta egy boszorkánynak vélt kislányt egy fekete-afrikai faluban és lehet hogy, még páran beledöglenek a vallásukba, vagy épp gyilkolnak majd a vallásuk nevében mielőtt leszáll az est. Hosszú még a nap. A poszt címében felvetett kérdést is el lehetne annyival intézni, hogy „Csak.” – gyk.:”Eli, Eli! Lama sabachthani?” állítólag ez volt Jézus utolsó mondata a keresztfán és kb. annyit jelent magyarul, hogy miért hagyta el őt az isten, vagyis, miért hagyta, hogy az történjen vele ami – de ennél a „csaknál” csupán eggyel kiérleltebb, de bizonyos tekintetben, maga a végső válasz lehetne az, hogy „nem hagyott el, mert nincs és nem is volt isten aki elhagyhatott volna, kedves Jézus”. Ám mielőtt teológia természetű vitába keverednék önmagammal, hogy akkor végső soron mi a faszért is kellet meghalnia Jézusnak, inkább foglalkoznék azzal, hogy, miért is kellett meghalnia ma (minimum) két tucat embernek az egyik, vagy másik isten nevében? Fura, de erre a kérdésre is simán lehetne a jó válasz az, hogy „csak”, viszont, ez így ebben a formában nem túl megnyugtató egy magamfajta, istent nem hívő ember számára. És, nem, nem leszek nyugodtabb attól sem, ha jönnek majd az okosok, hogy a robbantók szerint van az igaz és a kevésbé igaz isten, hogy vannak a tiszták és a tisztátalanok, mint ahogy (és most látszólag nagyot fogok ugrani) az sem nyugtat meg amikor az un. nyugati világ telefossa a Facebook üzenőfalat azzal, hogy „pray for Paris, Brüsszel, stb.” – de erre még visszatérek hamarosan. A lényeg, hogy szó szerint semmi értelmét nem látom ma, 2016. március 22-én, hogy bárki bárkit megöljön, vagy bárki bárki által meghaljon, valamiféle istennek nevezett idea nevében a Föld nevű bolygón.

Tovább / Read more »

aka shitkid

Åsa Söderqvist aka ShitKid from from the land of 6 hours workday aka Sweden

shitkid3

Oh Please Be A Cocky Cool Kid + 666

from debut EP by PNKSLM RECS (UK/SWE) on 1 April

old but cool experiments

Leben in der Großstadt

schrader

Albrecht Schrader den wundervollen Pop-Pianisten aus der Hansestadt Hamburg, der aber schon seit einigen Jahren in der Domstadt Köln wohnt. Leben in der Großstadt, so der Titel seiner kommenden EP spannt mühelos den Bogen von Steely Dan über Prefab Sprout bis Erobique

taken from „Leben in der Großstadt” EP out on Staatsakt March 18 2016

Influences: Serge Gainsbourg. Claudine Longet. Burt Bacharach. Henry Mancini. Blumfeld. Jane Birkin. Scott Walker. Tom Waits. Rocko Schamoni. John Lennon. The Divine Comedy. Cole Porter. Morrissey. Bob Dylan. Francoise Hardy. Harry Nilsson. Ennio Morricone. Elliott Smith. Vince Guaraldi. Claude Debussy. Prefab Sprout.

Albrecht Schrader Live
12.04. Köln, Studio 672
13.04. Hamburg, Kleiner Donner
14.04. Berlin, Monarch

Bronze Music

bronze_cut

BRONZE. Crazy and twisted Neue Kraut Welle from San Fransisco. Sometimes like a lo-fi Jean-Michel Jarre. They were released by synt-pop label Not Not Fun, electro underground Enfant Terrible, and avantgarde RVNG Intl. A live album will be released this month by John Dwyer’s garage rock/punk label Castle Face Records (US)

Dwyers (Thee Oh Sees) said about them: Always drunk with mad skills. With dashes of John Carpenter, Silver Apples, Liquid Liquid, Birthday Party, Harold Grosskopf, Klaus Schultze, Cluster, and Brian Ferry with a field recorder taped to his tux jacket. Ultra bottom heavy dance beats a la Brian Hock. Super hand-wringing oscillations home brewed by Miles Friction and the ever-great Robert Spector delivering homilies from beyond the dimensional wall.

Bronze music more

Thee Oh Sees, Ty Segall, Sic Alps

flatwormcover_cut

FLAT WORMS – „Red Hot Sand” Debut 7″ EP ft. Will Ivy (Dream Boys, Wet Illustrated, Bridez), Justin Sullivan (Kevin Morby, the Babies) and Tim Hellman (Thee Oh Sees, Ty Segall, Sic Alps). Limited 100 each gray and red vinyl, 300 black by Volar Records (US). Good enough

2016 márc 13. napi mottónk:

Trágár János újmodern minimalizmusa, kassák és weöres álruhájában

NEMERSON!

Volodya, The Hurricane

usssy_cut

Russian band uSSSy originally played noise-rock with elements of blues, techno and black-metal. By the third album of the band they became a drum’n’guitar duo, and development of the band went in the direction of Middle Eastern music. The unique sound of the band is the result of use of a specially modified baritone guitar, which were mounted additional quarter-tone frets, just as those made by Middle Eastern instruments. In 2014 Artem has left the band. Pavel continuous to play by his own as Holy Palms.

A digital compilation album out now by Aussie label Tenzenmen: noise-rock with elements of blues, techno and black-metal and Middle Eastern tunes. Frenetic

All uSSSy albums

David Bowie kifestőkönyv Zalai Imréné unokájától

Screen Shot 2016-03-11 at 2.22.35 PM

Én személyszerint, sokkal jobban szeretem Szabó Eszter Ágnes médiaművészt, egykori tanárnőmet, mint ahogy valaha is szerettem David Bowie-t, az idén januárban megboldogult popkulturális ikont, viszont Szabó Eszter Ágnesnél csak kevesen szerethetik jobban David Bowie-t – amit nem csupán az azóta súlyosan beégett mém, a Nagymamám, Zalai Imréné találkozása David Bowieval falvédő példáz…

Screen Shot 2016-03-11 at 2.27.38 PM

…de Szabó Eszter Ágnes, most egy kifestőkönyv formájában is lerója tiszteletét a cingár énekes dalszerző előtt. Mivel holnap lesz a kifestőkönyv ősbemutatója, ezért gondoltam, számomra lenne megtiszteltetés első előttiként hírt adni erről a csodálatos és megható vállalkozásról, feltettem tehát pár kérdést az alkotónak, hogy mi is ez a Ziggy Stardust Coloring Book névre keresztelt izé?

WP_20160311_12_47_16_Pro

ki csinálta?
A koncepció az enyém, Ilauszky Tamás rajzolta, a grafika Gubán Vera formatervező munkája.

0f7e93e3-12d9-4f10-901f-6d3d664d080e

hány oldalas? ez művészet vagy szórakoztatás?
16 oldal. Az egyik oldalon a Bowie\Ziggy, a másikon a ruhájának a mintája. Illetve az alapvetés, hogy azokért a dolgokért, amik távol vannak tőlünk nem tehetünk semmit, ezért a mintákat közelebb hoztuk. Fontos , hogy a „magas” művészet és popkultúra kapcsolatának újradefiniálását teszi lehetővé David Bowie lezárult életműve. A pop ezen szakasza klasszicizálódik és lehet, hogy a Bowie lesz az az alkotó, akinek az életműve és annak reflexiói egyszerre tartoznak a magas képzőművészethez és a szórakoztató iparhoz. Én mindig azt vártam, hogy egyszer majd céllövöldében lehet lőni a búcsúban, a nagyis falvédő műanyag változatára!

c668e938-e8bf-4c6a-8eb1-f3abcdfd5aa7

hány év telt el a „Nagymamám…” c. műved óta?
18, de van egy új falvédő is, amin megöregedett a Bowie is és végül elvette a szatyrot a nagyitól.

bedd97d4-0f27-4899-8190-1b4070e564a5

csak a ziggy stardust-univerzumot öleli fel a lapokon kibontakozó történet?
Igen, csak a Ziggy Stardustot. A Glamrockkal foglalkozom és a Ziggy korszak nagyon meghatározó a glamrock dresskódját illetően. A történet a ruhák és a nemi szerepek körül zajlik.

de68d399-507f-4a8d-b6b9-b55b7712f16e

hol lehet majd kapni?
Mivel ma hoztam el a nyomdából, ezért a terjesztést szervezzük éppen de holnap a B32 Galéria és Kultúrtérben lesz a bemutató 16.30-kor, ahol lesznek még nagyon limitáltan pólók és más dolgok is!

Puzsér Róbert kedvenc zenekara ismét a toplisták élén!

Screen Shot 2016-03-11 at 1.59.34 PM

Idén januárban lett kiadva hazánk szövegileg, és hangzásilag az egyik legkíméletlenebb előadójának, a Halalnihilnek legújabb albuma, ami az ‘Isten Előtt Senki Se Értékesebb Egy Taposnivaló Féregnél’ címet viseli. A projekt ezen az anyagon hanyagolja a minimalista perfomansz jelleget, és visszatér az összetettebb, komplexebb hangzáshoz, tele különféle akusztikus/elektronikus zajokkal, disszonáns szintetizátor témákkal, és rendkívül domináns, arcamászó, legtöbbször szónoklathoz hasonló vokálokkal.

A számok megszólalásának érzete a hangos, és a nagyon hangos között váltakozik, csak egy kevés szünetet hagyva a fülnek, hogy aztán újra támadás alá vegye. Az egészben ráadásul valami groteszk zeneiséget, megjegyezhetőséget is fel lehet fedezni, ami ebben a műfajban annyira nem gyakori. De felesleges ilyesmiről ennyit írni, ezt hallani kell! Az album ingyenesen (bár fizetni is lehet érte, amolyan becsületkasszásan) letölthető!

Superior Viaduct Punk Singles

svpunksingles

5 limited edition singles on 16 April by Superior Viaduct (US)

New York synth punk duo Suicide first 2 singles Cheree (1978) and Dream Baby Dream (1979)

Manchester punk band The Fall debut 7″ EP Bingo-Master’s Break-Out and the single The New Thing both from 1978

New York no wave trio DNA first and only single You & You from 1978

Cheree + The New Thing + You & You

buy all

 


© Copyright 2013-2026 RNR666.