Az orosz NOM együttes zenés abszurd kabaré színháza
várja a kedves elvtársakat és a drága elvtársnőket
június 1.-én este Budapesten azA38–on.
A belépés helyfoglaláshoz kötött és ingyenes.
Különben az angolok tehetnek mindenről. A francia adófizetők 1789-ben úgy döntöttek nem hajlandók tovább finanszírozni országuk angolokkal szembeni haszontalan háborúit, s az elmérgesedő vita közben királyukat is kivégezték. A nemzetközi konfliktussá szélesedő nézeteltérés során egy magát császárrá koronázó korzikai meghódította Európát, de hogy a francia hegemóniát el nem fogadó angolokat is meggyőzze, hát 1812 nyarán saját szövetségese, Oroszország ellen fordult. Két év sem telik, elesik Párizs. Még egy év, s Napóleont kiteszik Európából. Ahol új nagyhatalomként jelenik meg a kontinens ügyeitől addig magát távol tartó Oroszország.
129 év múlva az 1000 éves III. Birodalmat megalapító osztrák meghódította Európát, de hogy a német hegemóniát el nem fogadó angolokat is meggyőzze, hát 1941 nyarán saját szövetségese, Szovjet-Oroszország ellen fordult. Négy év sem telik, elesik Berlin, s a Hitler házaspár nászéjszakáján öngyilkos lesz. S a kontinens ügyeitől addig magát távol tartó, megvetett Szovjet-Oroszország nemcsak Európa közepéig ér, de világhatalommá válik.
Lakóinak hétköznapjairól leghitelesebb képet a viccek festenek.
Hruscsov (cár: 1953-64) kolhozlátogatásra indul. Az első helyen megnézi a tyúkokat.
– De szépek ezek a tyúkok elnök elvtárs! Mivel etetik őket?
– Hibrid kukoricával.
– Micsoda! Hogy maguk a méregdrága hibridkukoricát a tyúkokkal zabáltatják fel! Le van váltva.
A következő kolhozban ugyanez történik, ahonnan a dühös pártfőtitkár távoztával a leváltott elnök telefonon szól a soron következő kolhozelnökének, hogy csak óvatosan a kukoricával.
A harmadik kolhozban:
– Milyen gyönyörűek ezek a tyúkok! És mivel etetik őket?
– Semmivel, Hruscsov elvtárs. Mindegyik kap reggel tíz kopejkát, és azt vesz magának, amit akar.
A NOM megalakulásának 25 évfordulója alkalmából elkészítette néhány klasszikus videójának remake-jét:
improvizált dalokat ad elő trombitával és elektronikával.
Az United Godsokkult-industrial banda. Entrópia Architektúraa gitárok samplerek mellett szerszámgépeket is felvonultat a színpadon. Rovar17 és Csermanek Csabivagyis Nietzsche, Marx, Lukács György, Heidegger és más zenészek találkozása.”
A NOM alakulásával majdnem egy időben, 1988-ban
– amikor nálunk kitört a szabadság
és világútlevél birtokában, a fejenként engedélyezett 50 dollár kiváltása után
magyar hordák szabadultak rá Ausztriára,
ahol az ország valuta tartalékát hűtőszekrényre és szórakoztató elektronikára költötték,
s nyomukban Ne lopj! feliratú táblák jelentek meg az osztrák üzletekben – Fuckheadnéven ipari punk zenekar alakult,
mely, ahogy a homo sapiens a hétzenés kvarcórától eljutott az okos telefonig,
úgy elektronizálódott, és ma már kortárs elektronikus kamarazenénél tart,
ami ezen a tavalyi koncertfelvételen a legkevésbé hallatszik:
Na ebből kettő
(az egyik, amelyik a végén azt mondja, hogy én alapítottam a zenekart, aki mellesleg dr. közgazdász)
& hogy még nagyobb legyen – szavaikat használva – a „breakbeats, bass, bier und chaos” honfitársukdieb13:
aki a teljesen őrült svéd szaxofonos, Matt GustafssonSwedish Azz–ében is benne,
és néha dieb14
NOM+ Mussurunga + dieb13 koncert Június 1. Budapest,A38 Látogatás ingyenes, de részvét nyilvánításhoz kötött,
amihez regisztrálni kell a hajó honlapján.
Az orosz NOM együttes zenés abszurd kabaré színháza
várja a kedves elvtársakat és a drága elvtársnőket
június 1.-én este Budapesten azA38–on. A belépés helyfoglaláshoz kötött és ingyenes.
A hitleri és a sztálini modell fő különbsége az, hogy utóbbi abban a tekintetben az egyenlőség társadalma volt, hogy senki sem érezhette magát biztonságban. Sőt, minél feljebb volt valaki, annál nagyobb eséllyel pályázhatott egy jó kis kivégzésre, mert a kudarcokért felelősök mindig megtalálták a felelősöket, ráadásul a 30-as évek elején kitalálták, hogy a társadalmi feszültségeket levezetni és a földi paradicsomot felépíteni legjobban 10 milliók rabszolgamunkájával lehet. Aminek nagyszerűségét egy hivatalban lévő külügyminiszter felesége is megismerhette. A kivégzések és munkatáborozások utolsó nagy intézője Berija belügyminiszter. Hobbijai közé tartozott a nemi erőszak, de vele jobban járt volna a világ, mert Sztálin halála (1953) után, mint egyik örököse és teljhatalom aspiráns hajlott rá, hogy lemondjon Európa keleti feléről, és az ország liberalizációját tervezte. Csak arról feledkezett meg, hogy valamennyi elődjét kivégezték.
Az együttes tagjai már az óvatos reformok idején, a 60-as évek elején születtek, szüleik, illetve egy-egy visszatért elbeszéléséből értesülhettek arról, amiről nem illett beszélni, hisz továbbra is a világ legnagyszerűbb társadalma épült. Amit reformálni? Minek?
Egy könyv a sztálini időkről: Viktor Jerofejev – Ajó Sztálin