apiresian beacha szobámban indult 2010 nyarán, miután hozzám került egy csinos gitár, amin nem tudtam játszani. elég hamar összejött az első szám, és ennek lementésekor jött a név, szintén elég hamar. aztán jött a többi szám, a siker, a koktélok, a meggazdagodás, meg a kossuth-díj, haha. ezért pár alkalom erejéig koncertzenekarrá is bővült a piresian beach, majd ezt inkább feladva folytattam az otthoni zenélést, ebből a mély befordulásból lett az alle falle EP.
titokban persze szerettem volna zenekarozni, közösen számokat írni, sokat nevetni béna poénokon, de a piresian beach erre nem igazán tűnt alkalmasnak.
aztán idén nyáron a tünde presszóban üldögélve Zoli (nohopekids, broken cups, bad haircut, stb stb) azt mondta, csináljunk egy beach pop zenekart, úgy is lett – a summer schatzieshoz elég hamar összehoztunk pár számot, próbálni kezdtünk, és mostanra már színpadképesnek is nevezhető a dolog, már amennyiben a primitív, infantilis, de elég szirupos műsorunkra mondhatok ilyet. lehetőleg mindenki olyasmit csinál a zenekarban, amit nem szokott – Zoli dobol, Ádám basszusgitározik, én pedig mosolygok gitározás közben.
A művész páratlan leleményességgel, az egyszerűség nagyszerűségével oldja meg a napi bevásárlások jaj csak el ne felejtsem gondját. Telefonjának egyetlen gombnyomásával nemcsak kiiktatja az otthonfelejtett, elkallódott cetlik problémáját, hanem a művészetet a hétköznapok részévé, mindennapi gyakorlattá teszi.
Putyin orosz elnök 60. születésnapja alkalmából sugárzott ünnepi TV műsorban, pár nappal a fellebbviteli tárgyalás előtt, kijelentette, hogy a Pussy Riot tagjai csak azt kapták, amit érdemeltek, mert "megengedhetetlen, hogy erkölcsi alapjainkat, morális értékeinket aláásva megpróbálják elpusztítani országunkat."
Az elnöki véleményhez képest az ítélet kifejezetten enyhe. Kátyát feltételesen szabadlábra helyezték, mert az őrök még az akció előtt kivitték a székesegyházból, így a huliganizmus, a vallási gyűlöletkeltés és az országpusztítás nála kísérleti stádiumban maradt. Marja és Nágya viszont mehetnek két évre büntetőtáborba.
Talán még egy esélyük van. A nagybölcs vezetők ünnepi alkalmakkor amnesztiában szokták részesíteni alattvalóikat, és születésnap a legjobb alkalom arra, hogy anyákat láger helyett haza, gyermekeik mellé küldjenek.