Ne halljak több ha-ha-ha-halleluját!

1996: az országgyűlésben Torgyán József interpellált, elfogadhatatlannak tartva Petri György Kossuth-díját, az Apokrif című opus kapcsán vallás- és nemzetgyalázó szerző támogatásával vádolta meg a liberális kormány kultúrpolitikáját.
 
2010: Visszatérne az aktív politizáláshoz Torgyán József egykori Kisgazda-elnök, aki biztos benne, hogy új pártja könnyedén átugorja az öt százalékos küszöböt. Torgyán szerint visszatérését az emberek akarják, kampánystratégiája pedig az lesz, hogy sokat beszél a tömegek előtt.
 

A képen pálinkával a kezében Petri Görgy (1943-2000) költő, műfordító, újságíró,
a tovább gomb alatt pedig nyílt vallás- és nemzetgyalázás és egy parlamenti interpelláció szövege >>

 

Tovább / Read more »

Lankadt állapotban szinte minden folyadékot kiszorít egy háromdecis pohárból

A Madárlábpiros egy blog.
Egy blog az irodalmi fajtából, már ha létezik ilyen.
A Madárlábpirost egy jóbarátom írja, aki parkolóőr volt, egészen addig amíg ki nem picsázták.
Mondhatni, még parkolóőrnek sem volt jó,
de legalább kedvence a rockandroll.
 
 

Poetry slam

Poetry slamnek nevezzük azt az élőben előadott versmondást, ami hangulatában és ritmizálásában túlmutat az egyszerű szavaláson. Persze, hogy amerikai találmány, egyesek szerint a poetry slamből ered maga a reppelés is, mint műfaj. Igyekeztem keresni, valami fasza kis videót, ami jól bemutathatná, hogy mit is takar ez az idehaza nem túl ismert dolog,
tele is van vele a Youtube,
de én mégis ezt posztolom:
előre is elnézést kérve az érzékenyebb lelkü olvasóktól…
 
 
Ja, és a videó végén látható "Fing inhallátor" hírdetés fölött végképp nem térek napirendre…
 

2010 febr 22. napi mottónk:

fenevad

És e fenevad, a melyet láték, hasonló vala a párduczhoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.

2010 febr 21. napi mottónk:

Jura

Nyújork komünikésön,
kámpjútyer lábirinty!

Figyelj mán, mikor lehet visszahallgatni az adásaitokat??!

MOSTANTÓL!
 
 
Nincs mese: klikkeljetek a felső navigáció RADIO gombjára és hallgassatok RNR666 RADIO SHOW-t konzervből!
És mivel megoldottuk a gyors visszatöltés problematikáját, így mostantól az összes elkövetkezendő adásunkat, pár perccel az adás befejezése után már hallgathatjátok is azonnal!
 
Ajánljuk, hogy a hallgatni kívánt adás-bejegyzést nyissátok meg új ablakban, így
– nem fogtok a playerre rányitni véletlenül valamit
– olvashatjátok a nagy gonddal összeállított tracklistát és adásnaplót is egyben
 
POKOLI JÓ SZÓRAKOZÁST KÍVÁNUNK!

Nézzetek jó sok Family Guy-t!

Bármit ideírhatnék most a Family Guy-jal kapcsolatban, hogy mennyire fasza, hogy milyen vicces, hogy mennyivel durvább mint bármelyik ma látható rajzfilm, de egyik jelzővel sem jutnátok közelebb az igazsághoz. Két féle Family Guy-nézőt ismerek: az egyik aki meglátja és egyből rákattan, a másik pedig aki mikor meglátja nem érti, hogy ebben mi a jó,
de aztán a végén szintén rákattan és függővé válik.
 
"A Family Guy egy amerikai rajzfilmsorozat,
ami a kitalált, rhode islandi Quahog városában játszódik."
 
Én az első, Csühesék a második néző-csoportba tartoznak, úgyhogy most az ő és persze a ti kedvetekért posztolom a magyarnyelvű Family Guy-blogot, hogy végre mindannyian végignézhessétek
Peter Griffin és kiscsaládjának összes történetét!
 
Jó lenne belinkelni most egy teljes epizódot, hogy egy kissé képbe kerüljenek azok, akik még nem ismerik a Family Guy-t, de inkább csak ezt a kis videót linkelem be, amiben Peter a Rock Lobstert gitározza el éppen Cleveland nevű, színesbőrű embertársának, akiről amúgy külön sorozat is készült,
 
 
Haladó stílus-fanoknak pedig itt az American Dad.

2010 febr 20. napi mottónk:

jelentés

Az élelmezési nehézségekről és a feltárt hulla- és emberevési esetekről Harkov megye járásaiban.

There ain’t no grave can hold my body down

 
Rick Ruby az a faszi, akiről ha mást nem, azt azért érdemes tudni, hogy producerkedett többek között a Beastie Boysnak, a Red Hot Chilli Peppersnek, a Slayernek, és hát ő az az élelmes zsidógyerek, aki ’94-ben felkarolta a vénülő Johnny Cash-t is, előszedve a feledés homályából Uncle Johnny-t és ledaráltatta az öreggel az utolsó hat albumát (American Recordings, Unchained, American III: Solitary Man, American IV: The Man Comes Around, Unearthed, American V: A Hundred Highways). Végül is mondhatni, hogy a mai fiatalok Rubiynak köszönhetően alkotnak bármi féle képet Johnny Cashről:
a felsorolt albumokon hallható az amikor Cash, Depeche Mode-ot játszik egyszáll gitáron, ezeken van a tinilány-ríkató Hurt, vagy a Holtak Hajnala-remakejének főcímdala, a The Man Comes Around.
Ez a poszt pedig a február 23-án (Cash 78. születésnapján) megjelenő utolsóutáni,
az "American VI: Ain’t No Grave" című albumról szól,
annak is a címadó daláról,
erről itt ni:
 
 
Ezt is, akárcsak az albumon (majdan) hallható összes számot Cash az "American V: A Hundred Highways" idején vette fel.
Hát, mi ennyire exkluzívak vagyunk, basszátokszájba…

2010 febr 19. napi mottónk:

ütnivaló

Ha egy igazán kerek, ütnivaló seggű, popsiszex-kedvelő vad amazont szeretnél magadnak, akkor ne is keresgélj tovább…

Az „I Hate Pink Floyd-pólós” srác új projektje


Johnny pólóban balra
 
Nem nagyon lehet tudni, hogy mi járhat az utóbbi időben kiskedvencünk, John "Rotten" Lydon fejében, aki legutóbb azzal jött elő, hogy "újra rögzítené" a Pink Floyd klasszikusát, a Dark Side Of The Moon-t. Elmondása szerint egy 2008-as Los Angeles-i Pink Floyd koncerten már majdnem felment "dzsemmelni" egyet Roger Waters-ékhez a színpadra, de aztán hamar elhesegette a gondolatot, most azonban elég elszántan nyilatkozta tele a rock-sajtót, ezzel az egyébként, nem túl szimpatikus faszsággal, hogy feldolgozná a nyál progresszív-rock ezen klasszikus darabját. Végül is, ne legyünk szarfejek: drukkoljunk Johnny-nak a projekt sikeréhez, az amúgy is biztos, hogy a jóllakott 50-es 60-as hippiközönség nem fogja torkon köpni őt éneklés közben.
 
Paul Cook pólóban
 
A sztori Mr. Lydon olvasatában a  tovább gomb alatt: in english >>

Tovább / Read more »

Dale Hawkins hulla

 
Öt napja, 73 évesen elhunyt Mr. Dale Hawkins, az arkansas-i Little  Rock-ban. Mind a mellett, hogy egyike volt azoknak akik elkezdték a rockabilly-t és az egyik utolsó volt aki még emlékezhetett a hőskorszakra, azt érdemes még tudni az öregről, hogy a  Susie Q című száma volt az első kislemez a chicago-i Chess Records-nál, amit nem fekete előadó jegyzett:
mert, hogy ugye, akárhogy is nézzük, ez a Dale fehér gyerek volt.
 
Olyan táncot pedig, amilyet 01:42-nél láthattok az alábbi videóban…
hát halljátok… már talán csak a YouTube-on látni!
 
 

© Copyright 2013-2026 RNR666.